A A A

W dniach 15 i 16 grudnia klasa III TGs wraz z wychowawcą Elżbietą Zawartką uczestniczyła w warsztatach przedmiotowych „Zdrowo się odżywiaj” na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Warsztaty są częścią projektu „Od wiedzy do zdrowia”, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki”.

Zajęcia odbyły się na w Katedrze Dietetyki Wydziału Nauk o Zdrowiu w Zabrzu – Rokitnicy. Warsztaty składały się z trzech bloków tematycznych: warsztatów kulinarnych, sensorycznych oraz warsztatów kuchni wegetariańskiej. Podczas części sensorycznej uczestnicy mogli sprawdzić swoje zmysły i nauczyć się jak profesjonalnie wykorzystuje się je do oceny jakości żywności. Część kulinarna i wegetariańska polegała na sporządzaniu potraw i oczywiście ich degustacji. Na koniec warsztatów uczniowie otrzymali drobne upominki.

Dziękujemy Akademii Medycznej za możliwość wzięcia udziału w bardzo ciekawych zajęciach i mamy nadzieje, że to początek naszej współpracy, na którą bardzo liczymy.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Klauzula informacyjna RODO. Dowiedz się więcej