A A A

     W dniu 14 grudnia 2018r. odbył się w naszej Szkole pokaz kulinarny zdrowe przekąski prowadzony przez panią Katarzynę Kołodziej-Sulowską Dietetyk Kulinarny i pana Roberta Łepkowskiego, starszego specjalistę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Odział Terenowy KOWR w Częstochowie.

     Pokaz został połączony z prezentacją na temat: „Rolnictwo ekologiczne. Produkty ekologiczne i certyfikowane”. Celem warsztatów było zachęcenie młodzieży do zdrowego odżywiania się i spożywania produktów najwyższej jakości, które zawierają znaki jakości pod patronatem Polska Smakuje.

     Degustacje pod okiem pani dietetyk przygotowali nasi uczniowie :

- Przemysław Kłaczek z klasy III TG B

- Dominik Ziółkowski z klasy III TG B

- Jenifer Brol z klasy I TG

- Monika Kokoszka z klasy I TG

     Zostały przygotowane następujące potrawy i napoje:

- Fasolowe ,,Kuleczki mocy”

- Kuleczki mocy (obtoczone kakao)

- Koktajl zielony (szpinak, mango, pomarańcza)

- Koktajl na bazie mleka z ananasem i bananem

- Koktajl mango, banan, ananas woda mineralna.

     Klasy , które uczestniczyły w warsztatach : I KC, III K, I TG, II TGb ,III TGb, III TH, III TT.

     Młodzież ochoczo degustowała przygotowane potrawy i napoje, które im bardzo smakowały.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Klauzula informacyjna RODO. Dowiedz się więcej