A A A

     12 października w ZSG- H odbył się uroczysty apel z okazji  Dnia Edukacji Narodowej. Tegorocznym obchodom w/w święta przyświecało hasło: „Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy…”. Zaproszeni goście zostali powitani słodkim upominkiem przez uczennice  kl. III K- Kamilę Pietrygę, Weronikę Pietrek, Wiktorię Dryndę.  Apel rozpoczął  się od recytacji wiersza pt.: „ Niech żyją nauczyciele!” w wykonaniu Julii Kalemby ( ucz. kl. III TG „a”). Następnie głos zabrali : p. Dyrektor Tomasz Respondek, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Katarzyna Jędrzejewska oraz Przewodnicząca Samorządu Szkolnego- ucz. kl. III TG „b” Wioletta Krysik. W części oficjalnej, za  zaangażowanie w życie szkoły, dyrektor Tomasz Respondek wręczył wyróżnionym nauczycielom, pracownikom administracji oraz obsługi pamiątkowe dyplomy. Nawiązując  do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, drugą część uroczystości stanowił koncert życzeń, gdzie następujący uczniowie: Zuzanna Wolko (ucz. kl. II TG „b”), Patryk Kaczmarek ( ucz. kl. II TG „b”), Julia Kosmała (ucz. kl. IV TH), Sylwester Opara ( ucz. kl. II TG„ b”), Kamil Boncol (ucz. kl. I TG), Julia Woźniakowska (ucz. kl. I TG) przypomnieli znane piosenki polskich artystów pochodzących  z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Zebrani goście wysłuchali między innymi takich przebojów jak : „ Ada, to nie wypada”, „ Już taki ze mnie zimny drań”, Noce i dnie”, Już nie zapomnisz mnie” oraz „Powróćmy jak za dawnych lat”. Goście, uczniowie ZSG-H  podziwiali  występ Patryka Kaczmarka  oraz jego partnerki z Zespołu Pieśni  i Tańca Mały Śląsk , którzy specjalnie na uroczystość przygotowali walca do piosenki Mieczysława Fogga  pt.: „ Młodym być i więcej nic”. Serca uczestników apelu skradli śpiewacy z Młodzieżowej Scholi ze Strzybnicy, którzy wykonali a cappella utwór Jana Kiepury pt.: „Usta milczą…”.  Obchody DEN w naszej szkole zakończył występ dziewcząt ze Studia Tańca MK z Tarnowskich Gór prowadzony przez p. Marzenę Kobryń.  Uroczystość prowadzili: Magdalena Ficek (ucz. kl. III TG „a”), Adrian Krajewski (ucz. kl. IV TG „b”). Dokumentacją fotograficzną zajęła się ucz. kl. III TG „b” Elwira Filipczak. Odpowiedzialni za apel byli uczniowie klas: III K, III TG „a” wraz z wychowawcami : p. Beatą Woźną oraz Michałem Cabanem.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Klauzula informacyjna RODO. Dowiedz się więcej