• Chcielibyśmy zaprosić absolwentów oraz wszystkich przyjaciół szkoły do czynnego udziału w uroczystościach i imprezach towarzyszących z okazji  obchodów 70 - lecia Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach.które odbędą się 23 października 2015 r. Więcej informacji pod nr tel. 32 285 38 61 lub na stronie zsghtg.pl w zakładce 70 - lecie

 • Cechy człowieka, pożądane w pracy hotelarza pięknie ilustrują słowa Janusza Korczaka: ,,Być człowiekiem znaczy posiadać kryształową moralność, nieograniczoną tolerancyjność, do pasji posuniętą pracowitość, dążyć do ciągłego uzupełniania swego wykształcenia, pomagać innym’’. W hotelarstwie dominuje relacja człowiek - człowiek i najważniejszym podmiotem jest Gość.  Hotelarstwo jest wyjątkową branżą z pięknymi tradycjami, w której staramy się tworzyć dla Gości ,,dom poza domem’’, poznajemy nowych ludzi, ciągle coś się dzieje. Zapraszamy na kierunek TECHNIK HOTELARSTWA

  więcej...

 • Lubisz podróże, często planujesz wakacje, chciałbyś w przyszłości prowadzić własne biuro podróży - kształć się u nas wybierając kierunek TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ

  więcej...

 • Interesujesz się gastronomią, Wybierz jeden z kierunków: TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH, KELNER

  więcej...

 • Interesujesz się produkcją żywności doskonal się wybierając jeden z kierunków: KUCHARZ, PIEKARZ, CUKIERNIK, WĘDLINIARZ,

  więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Administrator    środa, 08 października 2014 08:41

Nowy rok szkolny 2014/2015 rozpoczął się dokładnie 1 września w poniedziałek. Prawie 550 uczniów z 22 klas (klasa 3TGa rozpoczęła nowy rok szkolny od miesięcznych praktyk), w tym 170 uczniów z 6 klas pierwszych,  szalenie naładowanych pozytywną energią po zakończonych wakacjach zebrało się na Sali gimnastycznej. Ilość tej energii była tak ogromna, że zaprotestował szkolny sprzęt nagłaśniający, a dokładniej mikser, który się spalił…

Nie zrażeni brakiem nagłośnienia Kinga Macion z klasy 4 TH oraz Sebastian Gajda z klasy 3 K wzorowo poprowadzili akademię z tej okazji. W trakcie akademii głos zabrał pan dyrektor - Euzebiusz Nowakowski, który życzył naszym uczniom, szczególnie pierwszakom, udanego roku szkolnego. Po zakończeniu akademii uczniowie klas 2, 3 i 4 rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami, by poznać plan zajęć na najbliższe dni, zaś uczniowie klas pierwszych byli przedstawiani swoim nowym wychowawcom: klasa I TGa – mgr Jolanta Mazur-Pogoda, klasa I TGb – mgr Lucyna Polakiewicz-Sklorz, klasa I THa – mgr Alina Wicik, klasa I THb – mgr Bożena Krztoń, klasa I TT – mgr Krzysztof Izworski oraz klasa I K – mgr Agnieszka Furmaniuk.

W przysłowiowym międzyczasie szkolny poczet sztandarowy wraz z niżej podpisanym opiekunem samorządu uczniowskiego pędził już do kościoła, by wziąć udział w uroczystej mszy świętej inaugurującej powiatowe rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Po mszy świętej poczet sztandarowy wraz z opiekunem udał się do II LO im. Stanisława Staszica, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości, jakże przyjemne dla piątki nauczycieli oraz dwóch uczennic z naszej szkoły. Stopnie awansu nauczyciela mianowanego z rąk pani starosty Lucyny Ekkert odebrali: mgr Marzena Burkert, mgr Agnieszka Ćwieląg, mgr Agnieszka Smura, mgr Justyna Woźnikowska oraz mgr Michał Caban. Uczennica klasy 4 TH Agnieszka Sobala oraz uczennica klasy 3 TT Jessica Wojsyk odebrały z rąk pani starosty stypendia Powiatu Tarnogórskiego.

Nauczycielom, którzy uzyskali stopień nauczyciela mianowanego oraz stypendystkom serdecznie gratulujemy!!

 

 

Michał Caban

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

 
Tutaj jesteś:

Kontakt

Zespół Szkół
Gastronomiczno-Hotelarskich

Dyrektor: Tomasz Respondek
Wicedyrektor: Wiesława Paduch

ul. Karola Miarki 17
42-600 Tarnowskie Góry

tel/fax. (032) 285 38 61
e-mail: zsghtg@poczta.onet.pl

NIP: 645-12-20-451
REGON:

mapa - google maps

FILM PROMOCYJNY

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości