• Chcielibyśmy zaprosić absolwentów oraz wszystkich przyjaciół szkoły do czynnego udziału w uroczystościach i imprezach towarzyszących z okazji  obchodów 70 - lecia Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach.które odbędą się 23 października 2015 r. Więcej informacji pod nr tel. 32 285 38 61 lub na stronie zsghtg.pl w zakładce 70 - lecie

 • Cechy człowieka, pożądane w pracy hotelarza pięknie ilustrują słowa Janusza Korczaka: ,,Być człowiekiem znaczy posiadać kryształową moralność, nieograniczoną tolerancyjność, do pasji posuniętą pracowitość, dążyć do ciągłego uzupełniania swego wykształcenia, pomagać innym’’. W hotelarstwie dominuje relacja człowiek - człowiek i najważniejszym podmiotem jest Gość.  Hotelarstwo jest wyjątkową branżą z pięknymi tradycjami, w której staramy się tworzyć dla Gości ,,dom poza domem’’, poznajemy nowych ludzi, ciągle coś się dzieje. Zapraszamy na kierunek TECHNIK HOTELARSTWA

  więcej...

 • Lubisz podróże, często planujesz wakacje, chciałbyś w przyszłości prowadzić własne biuro podróży - kształć się u nas wybierając kierunek TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ

  więcej...

 • Interesujesz się gastronomią, Wybierz jeden z kierunków: TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH, KELNER

  więcej...

 • Interesujesz się produkcją żywności doskonal się wybierając jeden z kierunków: KUCHARZ, PIEKARZ, CUKIERNIK, WĘDLINIARZ,

  więcej...

Sport

Licealiada Młodzieży w piłce siatkowej

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    wtorek, 02 lutego 2016 10:08

Dnia 27 stycznia w hali MOSiR w Miasteczku Śląskim odbył się turniej finałowy Powiatowej Licealiady w piłce siatkowej juniorów. Nasi chłopcy po zaciętej walce w półfinale z tarnogórskim Mechanikiem, wywalczyli awans do ścisłego finału. Niestety, w meczu z Kolejówką okazaliśmy się nieco słabsi. Jest to jednak największy sukces siatkarzy Gastronomika od kilku lat.

Dnia 28 stycznia z kolei, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Tarnowskich Górach odbył się turniej finałowy Powiatowej Licealiady Młodzieży w piłce siatkowej juniorek.

W turnieju tym udział wzięły drużyny, które wcześniej pokonały swoich przeciwników, zajmując pierwsze miejsca w swoich grupach eliminacyjnych.

W zawodach finałowych zagrały zespoły: I LO im. Sempołowskiej, II LO im. Staszica, CEEH oraz gospodarz turnieju ZSGH.

Po bardzo wyrównanej walce najlepsze okazały się zawodniczki Sempy, pokonując w finale siatkarki ZSGH. Trzecie miejsce zajął tarnogórski Ekonomik, który z kolei okazał się lepszy w walce ze Staszicem.

Najlepszą siatkarką turnieju finałowego, zarówno sędziowie: Pan Krzysztof Izworski, Damian Szeliga i Dawid Maćkowiak, jak i opiekunowie drużyn biorących udział w turnieju uznali Natalię Kansy – zawodniczkę I LO.

Organizator – Pani Agnieszka Furmaniuk bardzo dziękuje sędziom, Dyrekcji za pomoc w organizacji zawodów oraz uczniom ZSGH za wspaniały doping.

 

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

 

Szkolna Liga Siatkówki

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    wtorek, 24 listopada 2015 10:40

 

W dniu 20 listopada zakończył się trwający od dwóch tygodni turniej Szkolnej Ligi Siatkówki. Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów – czyli niemal 110 zawodników i zawodniczek naszej szkoły.

Do turnieju finałowego awansowały 4 najlepsze zespoły. W tym roku byli to reprezentanci klas:                    III TGb, III TH, IV THa oraz IV TGb.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

 

I miejsce – klasa IV TGB

II miejsce – klasa III TGB

III miejsce – klasa IV THA

IV miejsce – klasa III TH

Najlepszą zawodniczką została Karolina Drożdż z klasy III TGB a najlepszym zawodnikiem wybrany został Piotr Rozanka z klasy IV TGB.

Wszystkim finalistom gratulujemy!

 

 

Powiatowa Liga Siatkówki Chłopców

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    piątek, 20 listopada 2015 07:57

Właśnie odbyła się pierwsza kolejka rozgrywek w Powiatowej Lidze Siatkówki Chłopców. Pierwszy mecz graliśmy z Mechanikiem a drugi z Staszicem. Po zaciętej walce wygraliśmy z Mechanikiem 2:1 . Niestety w drugim meczu po jeszcze bardziej zaciętej walce przegraliśmy z Staszicem 1:2. Wiec póki co bilans mamy 1:1 jeden wygrany i jeden przegrany.

Poprawiony: piątek, 20 listopada 2015 08:02
 

Turniej Counter Strike

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    wtorek, 17 listopada 2015 14:00

Rozpoczęły się rozgrywki Counter Strike.

W pierwszym meczu zagrały Drużyny

 • Ponczusie 69 vs.  Demonom Niebios
Po zaciekłej walce lepsza okazała się drużyna Ponczusiów 69. Wygrywając starcie 16:12

W drugim meczu zagrali:
 • Tasmańskie Diabły vs. Dzieci Proboszcza

Lepsza okazała się drużyna Tasmańskich Diabłów. Wygrywając starcie 16:6


W trzecim meczu zagrali:

 • P....Maciej vs. Niepokalane Dzieci

Lepsza była drużyna P...Maciej wygrywając 16:13


Czwarty mecz zagrały drużyny:

 • Pogoń za chlebem vs. Tourist.PRO

Po trudnej pierwszej rundzie gdzie Tourist.PRO przegrywało 12:3. Druga runda była zaciekla i Tourist.PRO w ostatecznym rozrachunku wygrali 16:14

 


Piąty mecz zagrały drużyny:

ABC vs. Oczy Ważki

Wygrała drużyna Oczy Ważki 16:0


Kolejny mecz zagrały drużyny

07 chłodź się vs. Lubię ananaski

Wygrali 07 chłodź się 16:5


Ćwierćfinały

1. Pierwszy mecz rozegrali:

Tasmańskie Diabły vs. Oczy Ważki - 6:16

2. Drugi mecz rozegrali:

07 Chłodź się vs. Ponczusie 69 - 9:16

3. mecz rozegrali:

P....Maciej vs. Tourist.PRO 16:0 (walkower)

 


 

Półfinały

Oczy Ważki vs. P...Maciej - 2:0

Pogoń za chlebem vs. Ponczusie69 -  1:2

 


 

FINAŁY

Mecz o trzecie miejsce P... Maciej vs. Pogoń za chlebem 0:2

Mecz o pierwsze miejsce Ponczusie69 vs. Oczy Ważki 1:2

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

I miejsce - Oczy Ważki

II miejsce - Ponczusie 69

III miejsce - Pogoń za chlebem

IV -P.. Maciej

* wszelkie błędy w nazwach drużyn są celowe (takie nazwy zaproponowały drużyny biorące udział w turnieju)


Poprawiony: środa, 23 grudnia 2015 14:17
 

Szkolna Liga Siatkówki

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    sobota, 27 czerwca 2015 08:02

W naszej szkole rozgrywana była Szkolna Liga Siatkówki, do której zgłosiło się 11 drużyn. Zostały one podzielone w sumie na 3 grupy. W każdej grupie mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”, a do kolejnych rozgrywek awansowały dwie drużyny z każdej grupy, które uzyskały największą liczbę punktów. Z tych drużyn kolejno zostały utworzone dwie grupy: I – 1A, 2B, 1C oraz II – 2A, 1B, 2C, które ponownie rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”, z czego po dwie drużyny z największą liczą punktów awansowały do rundy finałowej.

Drużyny wywalczyły sobie następujące miejsca:

I miejsceIII TGB

II miejsceII TH

III miejsceIV OC

Ponadto spośród wszystkich zawodników, wyłoniliśmy najlepszą zawodniczkę i najlepszego zawodnika Szkolnej Ligi Siatkówki, a zostali nimi Agnieszka Mateja z klasy II TH oraz Jakub Nalichowski z klasy IV OC.

Wszystkie drużyny, które wywalczyły sobie podium oraz osoby wyróżnione indywidualnie zostały nagrodzone nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich za co serdecznie dziękujemy

 

Szkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    sobota, 27 czerwca 2015 08:00

Do szkolnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej zgłosiło się 8 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy, w których mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Do następnej fazy półfinałowej turnieju, która została rozegrana systemem „play off”, przeszły dwie drużyny z każdej grupy. W fazie finałowej zwycięzcy fazy półfinałowej zagrały o pierwsze miejsce, natomiast przegrani – o trzecie miejsce.

Na podium stanęły następujące drużyny:

I miejsceII TH

II miejsceI TGB

III miejsceII TT

Ponadto wśród wszystkich zawodników wyłoniliśmy najlepszego zawodnika turnieju, którym został Rafał Bazan z klasy I TGA, najlepszego strzelca – Jakub Kotecki z klasy II TH oraz najlepszego bramkarza – Mateusz Zieleński z klasy II TT.

Wszystkie drużyny, które wywalczyły sobie podium wraz z najlepszym zawodnikiem, strzelcem i bramkarzem Szkolnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 5
Tutaj jesteś:

Kontakt

Zespół Szkół
Gastronomiczno-Hotelarskich

Dyrektor: Tomasz Respondek
Wicedyrektor: Wiesława Paduch

ul. Karola Miarki 17
42-600 Tarnowskie Góry

tel/fax. (032) 285 38 61
e-mail: zsghtg@poczta.onet.pl

NIP: 645-12-20-451
REGON:

mapa - google maps

FILM PROMOCYJNY

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości