• Chcielibyśmy zaprosić absolwentów oraz wszystkich przyjaciół szkoły do czynnego udziału w uroczystościach i imprezach towarzyszących z okazji  obchodów 70 - lecia Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach.które odbędą się 23 października 2015 r. Więcej informacji pod nr tel. 32 285 38 61 lub na stronie zsghtg.pl w zakładce 70 - lecie

 • Cechy człowieka, pożądane w pracy hotelarza pięknie ilustrują słowa Janusza Korczaka: ,,Być człowiekiem znaczy posiadać kryształową moralność, nieograniczoną tolerancyjność, do pasji posuniętą pracowitość, dążyć do ciągłego uzupełniania swego wykształcenia, pomagać innym’’. W hotelarstwie dominuje relacja człowiek - człowiek i najważniejszym podmiotem jest Gość.  Hotelarstwo jest wyjątkową branżą z pięknymi tradycjami, w której staramy się tworzyć dla Gości ,,dom poza domem’’, poznajemy nowych ludzi, ciągle coś się dzieje. Zapraszamy na kierunek TECHNIK HOTELARSTWA

  więcej...

 • Lubisz podróże, często planujesz wakacje, chciałbyś w przyszłości prowadzić własne biuro podróży - kształć się u nas wybierając kierunek TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ

  więcej...

 • Interesujesz się gastronomią, Wybierz jeden z kierunków: TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH, KELNER

  więcej...

 • Interesujesz się produkcją żywności doskonal się wybierając jeden z kierunków: KUCHARZ, PIEKARZ, CUKIERNIK, WĘDLINIARZ,

  więcej...

Praktyki w Grecji

PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Administrator    czwartek, 03 marca 2011 17:59

Informacje o praktykach w Grecji


Firma Travelservice organizuje praktyki dla uczniów i studentów  uczelni o profilach turystycznych, hotelarskich i gastronomicznych od 2005 roku.
Współpracuje ze znanymi, wysokiej klasy hotelami na Krecie, Rodos, Kos, Samos i Mykonos, w których jest pewność ze praktykanci zdobędą niezwykłe doświadczenia zarówno zawodowe jak i prywatne ( nowe przyjaźnie, możliwość poznania innych kultur, pogłębianie języka obcego)

Hotelarze zapewniają:

- darmowy dojazd do hotelu ( przelot lub przejazd autobusem)
- całodniowe wyżywienie
- zakwaterowanie w pokojach dwu, trzy lub cztero-osobowych
- opiekę polskojęzycznego opiekuna
- kieszonkowe w wysokości 300 euro miesięcznie
- certyfikat ukończenia praktyk

Warunki jakie muszą spełniać uczniowie

- Komunikatywna znajomość języka angielskiego
- dobre wyniki w nauce

Gdy zbierze się grupka osób chętnych na wzięcie udziału w praktykach przedstawiciel firmy przyjeżdża na spotkanie informacyjne z uczniami przedstawiając ofertę praktyk, a także przeprowadzając rozmowy kwalifikacyjne.
Wstępną selekcję na podstawie cech charakteru, które powinni mieć przyszli praktykanci aby odnaleźć się w miarę szybko na praktykach dokonuje szkoła.
Pożądane cechy charakteru to pomysłowość, upór, chęć podejmowania nowych wyzwań, przebojowość, energiczność.
Praktyki trwają 3 miesiące, także najlepiej aby uczniowie już wcześniej wyjeżdżali na jakieś obozy, zgrupowania itp. ( aby nie okazało się na miejscu że tęsknota za rodzicami, przyjaciółmi jest zbyt duża i uniemożliwia kontynuowanie praktyk).
Zajęcia jakie wykonują stażyści na miejscu są bardzo różne, w zależności od osobowości i znajomości j. obcego ( w tym roku uczniowie pracowali jako obsługa restauracji, barów, recepcjoniści, pokojówki itp.). Stażyści wykonują swoje zadanie przez 6 dni w tygodniu przez 8 godz., pierwsze wyjazdy są już na początku maja, ostatnie początek lipca.
W roku 2011 firma dysponuje około 250 miejscami praktyk,  w wielu hotelach potrzebują  po 10-20  praktykantów także jest możliwość wyjazdów  kilku koleżanek i kolegów z jednej szkoły do jednego hotelu.
Wszystkie hotele w których stażyści odbywają praktyki są sprawdzone, managerowie znani  są firmie od wielu lat, w razie jakiś niespodziewanych okoliczności ( choroba, wypadki losowe) zawsze służą swoja radą i pomocą.
Koszty wyjazdu jakie ponoszą stażyści to 500 zł, z czego 370 zł to zwrotny depozyt za przelot lub przejazd (zwracany po 3 miesiącach praktyk) 130 zł to koszt wykupienia dodatkowego ubezpieczenia karty euro 26 ( to koszt 75 zł) a pozostałe 55 zł to koszty pokrywające tłumaczenia dokumentów i inne koszty manipulacyjne.
Firma Travelservice jest  zarejestrowana w przez marszałka województwa małopolskiego jako agencja pracy tymczasowej i agencja zatrudnienia pod numerem 3559.

 
Tutaj jesteś:

Kontakt

Zespół Szkół
Gastronomiczno-Hotelarskich

Dyrektor: Tomasz Respondek
Wicedyrektor: Wiesława Paduch

ul. Karola Miarki 17
42-600 Tarnowskie Góry

tel/fax. (032) 285 38 61
e-mail: zsghtg@poczta.onet.pl

NIP: 645-12-20-451
REGON:

mapa - google maps

FILM PROMOCYJNY

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości