• Chcielibyśmy zaprosić absolwentów oraz wszystkich przyjaciół szkoły do czynnego udziału w uroczystościach i imprezach towarzyszących z okazji  obchodów 70 - lecia Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach.które odbędą się 23 października 2015 r. Więcej informacji pod nr tel. 32 285 38 61 lub na stronie zsghtg.pl w zakładce 70 - lecie

 • Cechy człowieka, pożądane w pracy hotelarza pięknie ilustrują słowa Janusza Korczaka: ,,Być człowiekiem znaczy posiadać kryształową moralność, nieograniczoną tolerancyjność, do pasji posuniętą pracowitość, dążyć do ciągłego uzupełniania swego wykształcenia, pomagać innym’’. W hotelarstwie dominuje relacja człowiek - człowiek i najważniejszym podmiotem jest Gość.  Hotelarstwo jest wyjątkową branżą z pięknymi tradycjami, w której staramy się tworzyć dla Gości ,,dom poza domem’’, poznajemy nowych ludzi, ciągle coś się dzieje. Zapraszamy na kierunek TECHNIK HOTELARSTWA

  więcej...

 • Lubisz podróże, często planujesz wakacje, chciałbyś w przyszłości prowadzić własne biuro podróży - kształć się u nas wybierając kierunek TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ

  więcej...

 • Interesujesz się gastronomią, Wybierz jeden z kierunków: TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH, KELNER

  więcej...

 • Interesujesz się produkcją żywności doskonal się wybierając jeden z kierunków: KUCHARZ, PIEKARZ, CUKIERNIK, WĘDLINIARZ,

  więcej...

Wycieczka Powiatowej Reprezentacji Młodzieży na Podhale - po góralsku - hej!

PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Administrator    środa, 22 czerwca 2016 09:51

Wycieczka Powiatowej Reprezentacji Młodzieży na Podhale -  po góralsku  - hej!

W maju od 16 do 18 uczniowie Gastronomika wraz z uczniami innych szkół Powiatu  Tarnogórskiego Chemika, Sempołowskiej,  Zespołu Szkól Techniczno -Ekonomicznych w Radzionkowie, Mechanika, Kolejówki, Staszica  wspaniale spędzili czas na kolejnej wycieczce Powiatowej Reprezentacji Młodzieży. Młodzież spędziła trzy dni na Podhalu szlakiem Młodej Polski . Uczestnikami  naszej wyprawy była Beata Gwóźdź, Wiktoria Osadnik, Nikola Chromik, Dulska Oliwia wraz z  opiekunem Powiatowej Reprezentacji Szkoły Panią Katarzyną Gąsewicz- Kluba

Pierwszego dnia  płynęliśmy gondolami po Jeziorze Czorsztyńskim , zwiedzaliśmy  Zamek w Czorsztynie, później mieliśmy okazję wjechać wyciągiem na górę  Wdżar , skąd mogliśmy podziwiać przepiękne  widoki  polskiego krajobrazu lasów, gór, jezior .W drodze do Pyzówki gdzie były noclegi i przepyszne posiłki  zwiedziliśmy Bazylikę w Ludźmierzu, która  w 2001 roku otrzymała tytuł bazyliki mniejszej. To tam znajduje się figura Matki Bożej Ludźmierskiej zwanej Gaździną Podhala, którą tak ukochał Święty Jan Paweł II i jako Papież przybył do Niej osobiście 1997 roku gdzie mówił o ogromnym znaczeniu modlitwy różańcowej. Wieczorem w Pyzówce był wieczór pogodny z gitarą i liczne konkursy.

Drugiego dnia pogoda nas nie rozpieszczała jednak we wspaniałych humorach zwiedzaliśmy Zakopane i  tam uczestniczyliśmy w warsztatach fotograficznych  w Galerii polskiego artysty Władysława Hasiora. Był spacer po Krupówkach i wjazd na Gubałówkę  podczas dość mocnych jak na tą porę opadów śniegu. Po  bardzo smacznym posiłku u Pani Zosi w Pyzówce wielką atrakcją był występ kapeli góralskiej połączony z  gwarą góralską i wspaniałą zabawą taneczną przy góralskiej muzyce.

W  ostatnim dniu  zażywaliśmy kąpieli  i relaksowaliśmy się w termach w "Gorącym Potoku" było wspaniale. Po  kąpieli, która  wpłynęła odmładzająco i  relaksująco udaliśmy się do przepięknego Krakowa .  Wyjazd uważamy za bardzo udany  i zostanie w naszej pamięci bardzo długo. Uczniowie postanowili , że za rok tak udany wyjazd trzeba powtórzyć.

Wycieczkę opisała  Pani  Katarzyna Gąsewicz - Kluba

 

Poprawiony: poniedziałek, 05 września 2016 14:13
 
Tutaj jesteś:

Kontakt

Zespół Szkół
Gastronomiczno-Hotelarskich

Dyrektor: Tomasz Respondek
Wicedyrektor: Wiesława Paduch

ul. Karola Miarki 17
42-600 Tarnowskie Góry

tel/fax. (032) 285 38 61
e-mail: zsghtg@poczta.onet.pl

NIP: 645-12-20-451
REGON:

mapa - google maps

FILM PROMOCYJNY

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości