• Chcielibyśmy zaprosić absolwentów oraz wszystkich przyjaciół szkoły do czynnego udziału w uroczystościach i imprezach towarzyszących z okazji  obchodów 70 - lecia Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach.które odbędą się 23 października 2015 r. Więcej informacji pod nr tel. 32 285 38 61 lub na stronie zsghtg.pl w zakładce 70 - lecie

 • Cechy człowieka, pożądane w pracy hotelarza pięknie ilustrują słowa Janusza Korczaka: ,,Być człowiekiem znaczy posiadać kryształową moralność, nieograniczoną tolerancyjność, do pasji posuniętą pracowitość, dążyć do ciągłego uzupełniania swego wykształcenia, pomagać innym’’. W hotelarstwie dominuje relacja człowiek - człowiek i najważniejszym podmiotem jest Gość.  Hotelarstwo jest wyjątkową branżą z pięknymi tradycjami, w której staramy się tworzyć dla Gości ,,dom poza domem’’, poznajemy nowych ludzi, ciągle coś się dzieje. Zapraszamy na kierunek TECHNIK HOTELARSTWA

  więcej...

 • Lubisz podróże, często planujesz wakacje, chciałbyś w przyszłości prowadzić własne biuro podróży - kształć się u nas wybierając kierunek TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ

  więcej...

 • Interesujesz się gastronomią, Wybierz jeden z kierunków: TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH, KELNER

  więcej...

 • Interesujesz się produkcją żywności doskonal się wybierając jeden z kierunków: KUCHARZ, PIEKARZ, CUKIERNIK, WĘDLINIARZ,

  więcej...

Znowu sukces – Historia górą!!!

PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Administrator    czwartek, 15 stycznia 2015 19:17

W dniu 15 stycznia 2015 roku Regionalny Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli ,,WOM” w Bielsku Białej ogłosił wyniki IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Polskie Państwo Podziemne 1939-1945. Akcja „Burza" i Powstanie Warszawskie. Konkurs ogłoszony był w związku z 75. rocznicą powołania Polskiego Państwa Podziemnego, z inicjatywy Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej w Bielsku-Białej, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Zarządu Okręgu Śląskiego w Katowicach oraz RODZN w Bielsku Białej. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o bohaterach Akcji „Burza" i Powstania Warszawskiego w 70. rocznicę obchodów tych wydarzeń.

Konkurs adresowany był do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa śląskiego. Zgodnie z regulaminem konkursu uczestnicy nadesłali prace w formie prezentacji multimedialnej. Do konkursu można było zgłosić prezentacje, które nie brały udziału w żadnym innym konkursie, a uczeń mógł przedstawić konkretną postać, grupę ludzi, oddział lub organizację działającą w ramach Akcji „Burza" lub Powstania Warszawskiego.

Prace konkursowe nadesłano praktycznie z wszystkich powiatów województwa śląskiego. Jury konkursowe wnikliwie oceniło pracę biorąc pod uwagę takie kryteria jak: zgodność z tematem, trafność i oryginalność przedstawienia tematu, zawartość merytoryczną, walory artystyczne prezentacji, dobór oraz wykorzystanie narzędzi informatycznych. W Zespole Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich na konkurs zostało przygotowanych 11 prezentacji pod opieką mgr Pawła Janickiego. Wśród nich uznanie jury znalazła praca Wiktorii Kicińskiej ,,Powstanie Warszawskie”, która została laureatką III miejsca. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom, autorom prac wyróżnionych oraz ich opiekunom odbędzie się w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach po feriach zimowych.

 

mgr Janicki Paweł

Poprawiony: piątek, 16 stycznia 2015 08:00
 
Tutaj jesteś:

Kontakt

Zespół Szkół
Gastronomiczno-Hotelarskich

Dyrektor: Tomasz Respondek
Wicedyrektor: Wiesława Paduch

ul. Karola Miarki 17
42-600 Tarnowskie Góry

tel/fax. (032) 285 38 61
e-mail: zsghtg@poczta.onet.pl

NIP: 645-12-20-451
REGON:

mapa - google maps

FILM PROMOCYJNY

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości