• Chcielibyśmy zaprosić absolwentów oraz wszystkich przyjaciół szkoły do czynnego udziału w uroczystościach i imprezach towarzyszących z okazji  obchodów 70 - lecia Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach.które odbędą się 23 października 2015 r. Więcej informacji pod nr tel. 32 285 38 61 lub na stronie zsghtg.pl w zakładce 70 - lecie

 • Cechy człowieka, pożądane w pracy hotelarza pięknie ilustrują słowa Janusza Korczaka: ,,Być człowiekiem znaczy posiadać kryształową moralność, nieograniczoną tolerancyjność, do pasji posuniętą pracowitość, dążyć do ciągłego uzupełniania swego wykształcenia, pomagać innym’’. W hotelarstwie dominuje relacja człowiek - człowiek i najważniejszym podmiotem jest Gość.  Hotelarstwo jest wyjątkową branżą z pięknymi tradycjami, w której staramy się tworzyć dla Gości ,,dom poza domem’’, poznajemy nowych ludzi, ciągle coś się dzieje. Zapraszamy na kierunek TECHNIK HOTELARSTWA

  więcej...

 • Lubisz podróże, często planujesz wakacje, chciałbyś w przyszłości prowadzić własne biuro podróży - kształć się u nas wybierając kierunek TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ

  więcej...

 • Interesujesz się gastronomią, Wybierz jeden z kierunków: TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH, KELNER

  więcej...

 • Interesujesz się produkcją żywności doskonal się wybierając jeden z kierunków: KUCHARZ, PIEKARZ, CUKIERNIK, WĘDLINIARZ,

  więcej...

Stypendium Szkolne

PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Administrator    czwartek, 04 września 2014 11:44

Stypendium o charakterze socjalnym

Katalog wydatków kwalifikowanych uwzględnianych przy rozliczeniu

stypendium oraz zasiłku szkolnego:

a)      zakup wyposażenia osobistego bezpośrednio związanego z realizacją procesu dydaktycznego
w tym książek, zeszytów, długopisów, piórników, tornistrów i innych przyborów związanych 
z zajęciami szkolnymi,

b)      publikacje o charakterze edukacyjnym na różnych nośnikach, np. edukacyjne programy komputerowe - jeśli są to wydatki związane z zajęciami szkolnymi obligatoryjne wymagane przez szkołę,

c)       zakup zestawu komputerowego komputer, drukarka, płyty CD oraz  inne urządzenia wykorzystywane do celów dydaktycznych,

d)       instrumenty muzyczne,

e)       pokrycie kosztów abonamentu internetowego (za okres od września do czerwca danego roku szkolnego),

f)        zakup rzeczy i przedmiotów nie stanowiących pomocy dydaktycznych, ale mających wpływ  na  realizację procesu edukacyjnego lub wykonywanie obowiązku szkolnego przez ucznia np. zakup okularów korekcyjnych, aparatu słuchowego, krzesło obrotowe do biurka, biurko oraz innych kosztów uznanych przez dyrektora szkoły za niezbędne w trakcie edukacji szkolnej.

g)   strój sportowy wymagany w procesie edukacji, tj.: odzież sportowa:

 • spodenki sportowe
 • koszulki sportowe
 • getry
 • skarpetki/podkolanówki na zajęcia wychowania fizycznego
 • dres
 • kąpielówki - czepek
 • okulary pływackie
 • klapki na basen
 • obuwie sportowe typu:, tenisówki, halówki, trampki, adidasy,

ogólna wartość nie może przekroczyć kwoty 100,00 zł na  semestr

h)   ubiór ochronny (fartuchy, mundurki wymagane przez szkołę)
ogólna wartość nie może przekroczyć kwoty 50,00 zł na  semestr

i)   artykuły niezbędne  do nauki w poszczególnych rodzajach i typach szkół.;

m.in. przybory plastyczne, farby , płótna, blejtramy związane ze specyfikacją szkoły,

j)    płatne zajęcia lekcyjne oraz pozalekcyjne o charakterze edukacyjnym, czesne za naukę w szkole, korepetycje, kursy  nauki języków obcych, informatyczno-komputerowe, zajęcia logopedyczne, korekcyjno - kompensacyjne opłaty za zajęcia prowadzone w klubach  sportowych, na basenie, nauka tańca, nauka gry na instrumentach muzycznych, wycieczki szkolne i tematyczne (np. teatr, kino, muzeum i in.), koszty związane z uczestnictwem w praktykach zawodowych lub kursach edukacyjnych, opłaty za wyjazdy na ,, zieloną szkołę”,

k)   kosztów zakwaterowania w internacie, bursie lub stancji, koszty podróży do i ze szkoły poza miejscem zamieszkania środkami komunikacji zbiorowej, posiłki  w stołówce szkoły i internacie, opłaty czesnego za naukę ( nie dotyczy szkół podst. i gimnazjalnych).

 

Nie mogą stanowić  pomocy o charakterze edukacyjnym zakupy codziennej odzieży i obuwia umożliwiającego uczniowi uczęszczanie do szkoły (np. kurtka, spodnie, buty), ponieważ udzielanie pomocy w tych formach należy do zadań z zakresu pomocy społecznej.

 

W przypadku kiedy poniesione wydatki przewyższą kwotę przyznanego stypendium, zwrot poniesionych kosztów nastąpi tylko do wysokości świadczenia wynikającego z decyzji.

 

W sytuacji, kiedy faktycznie poniesione wydatki będą niższe od wysokości udzielonego stypendium - wynikającego z decyzji administracyjnej, zwrot poniesionych wydatków nastąpi do wysokości poniesionych kosztów.

 

Do rozliczenia  udzielonego świadczenia będą przyjmowane wyłącznie faktury i rachunki  wystawione imiennie na wnioskodawcę.

 

Załączniki do pobrania

 
Tutaj jesteś:

Kontakt

Zespół Szkół
Gastronomiczno-Hotelarskich

Dyrektor: Tomasz Respondek
Wicedyrektor: Wiesława Paduch

ul. Karola Miarki 17
42-600 Tarnowskie Góry

tel/fax. (032) 285 38 61
e-mail: zsghtg@poczta.onet.pl

NIP: 645-12-20-451
REGON:

mapa - google maps

FILM PROMOCYJNY

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości