A A A

Jak co roku w naszej szkole 6 września 2017 r. odbył się Dzień Papieski to nasza Wielka Tradycja.  Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa "Idźmy naprzód z nadzieją" .

Nie ma jednego klucza do tajemnicy Jana Pawła II, ale bez wątpienia jednym z najważniejszych jest nadzieja. George Weigel nie przypadkiem zatytułował swoją biografię Jana Pawła II „Świadek nadziei”. Tak sam papież przedstawił siebie, występując na forum ONZ w 1995 r.: „Staję przed wami jako świadek: świadek godności człowieka, świadek nadziei, świadek pewności, że los każdego narodu spoczywa w dłoniach miłosiernej Opatrzności”. „Przekroczyć próg nadziei” – to tytuł książki Jana Pawła II. Nieprzypadkowo. Nadzieja kojarzy się z wędrowaniem do celu, jak Abraham do Ziemi Obiecanej. Jan Paweł II był pielgrzymem na niespotykaną skalę. Odwiedził 129 krajów podczas 104 podróży, pokonując 1 247 613 kilometrów, co odpowiada ponad 30 okrążeniom Ziemi. W samych Włoszech odbył 146 wizyt. Odwiedził też wszystkie, prócz 16, z 336 rzymskich parafii. „Ziemią Obiecaną” papieża był człowiek. Szedł na jego spotkanie, aby go zapraszać do wspólnej wędrówki w stronę Boga, w stronę lepszego życia, w stronę nieba.

Nasza Uroczystość Szkolna była  bardzo szczególna, były wspomnienia dotyczące osobistych spotkań z Janem Pawłem II  , w piękny sposób przedstawili to uczniowie odgrywając rolę właśnie tych osób jak kolegów Jana Pawła II,  rodziny spotkanej na górskim szlaku, osieroconego młodego człowieka czy górala. Nie zabrakło też żartobliwych wspomnień o św. Janie Pawle II  Były piękne piosenki i szczególnie ta ukochana przez Papieża  i młodzież "Barka" , w której poczuliśmy się Jednością kiedy zaśpiewaliśmy ją trzymając się za ręce.    Bardzo dziękuję każdemu, kto w jakikolwiek sposób zaangażował się w tegoroczny Dzień Papieski.

Katecheta Katarzyna Gąsewicz - Kluba

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Klauzula informacyjna RODO. Dowiedz się więcej