A A A

Spotkania z  profesjonalistami i ludźmi z pasją to zajęcia, które w wyjątkowy sposób potrafią wzbogacić naszą wiedzę, umiejętności i  rozbudzić ciekawość świata. Takie spotkanie odbyło się w środę 22 listopada 2017 r. w naszej szkole.  Zupełnie przypadkowo w podróży pociągiem  z  Warszawy do Katowic poznałam Panią Małgorzatę Janotę Przewodnika Górskiego, która  przyjęła zaproszenie na zajęcia  w  ramach przedmiotu Organizacji Imprez i Usług Turystycznych. W spotkaniu uczestniczyła  klasa II i III technikum o profilu turystycznym . Pani Małgorzata Janota okazała się niewyczerpanym  źródłem informacji. W piękny, ciekawy i obrazowy sposób opowiadała o wielu wyprawach, pasmach  górskich w Polsce i zachęcała młodzież do poznawania i korzystania z wielkiego bogactwa jakim są góry  jak również odwiedzania miast i ciekawych miejsc w naszym regionie. Mówiła o historii turystyki, prężnie działającym  PTTK w Tarnowskich Górach,  a także o tak oczywistych sprawach jak ubiór, obuwie, zasady bezpieczeństwa w górach, przewodnictwa turystycznego. Każdy mógł obejrzeć odznaki i legitymacje przewodnickie należące do Pani Małgorzaty, które są dowodem  ogromnej wiedzy, doświadczenia  i profesjonalizmu. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się autentyczne opowiadania o wyjątkowych  i ciekawych zdarzeniach dotyczących  turystów i zdarzeń w pracy przewodnika nierzadko wywołujące uśmiech  choć z dreszczykiem emocji.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję Pani Małgorzacie Janocie za wizytę w  Zespole Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich w Tarnowskich Górach  - nauczyciel Katarzyna  Gąsewicz - Kluba

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Klauzula informacyjna RODO. Dowiedz się więcej