• Chcielibyśmy zaprosić absolwentów oraz wszystkich przyjaciół szkoły do czynnego udziału w uroczystościach i imprezach towarzyszących z okazji  obchodów 70 - lecia Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach.które odbędą się 23 października 2015 r. Więcej informacji pod nr tel. 32 285 38 61 lub na stronie zsghtg.pl w zakładce 70 - lecie

 • Cechy człowieka, pożądane w pracy hotelarza pięknie ilustrują słowa Janusza Korczaka: ,,Być człowiekiem znaczy posiadać kryształową moralność, nieograniczoną tolerancyjność, do pasji posuniętą pracowitość, dążyć do ciągłego uzupełniania swego wykształcenia, pomagać innym’’. W hotelarstwie dominuje relacja człowiek - człowiek i najważniejszym podmiotem jest Gość.  Hotelarstwo jest wyjątkową branżą z pięknymi tradycjami, w której staramy się tworzyć dla Gości ,,dom poza domem’’, poznajemy nowych ludzi, ciągle coś się dzieje. Zapraszamy na kierunek TECHNIK HOTELARSTWA

  więcej...

 • Lubisz podróże, często planujesz wakacje, chciałbyś w przyszłości prowadzić własne biuro podróży - kształć się u nas wybierając kierunek TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ

  więcej...

 • Interesujesz się gastronomią, Wybierz jeden z kierunków: TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH, KELNER

  więcej...

 • Interesujesz się produkcją żywności doskonal się wybierając jeden z kierunków: KUCHARZ, PIEKARZ, CUKIERNIK, WĘDLINIARZ,

  więcej...

IV staż projektu LdV - dzień I

PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Wpisany przez mws    niedziela, 13 marca 2011 22:32

IV staż projektu LdV - dzień I

niedziela, 13 marca 2011

09:45 – zbiórka wszystkich uczestników przed nasza szkołą wraz z rodzicami. Zapowiadał się już piękny dzień, przynajmniej w Polsce. Po łzawym pożegnaniu z bliskimi wyruszyliśmy podekscytowani na maxa autokarami na krakowskie lotnisko. Podróż ta trwała bardzo krótko i nikt nawet nie zauważył, gdzie uciekł nam ten czas. Nim  się rozkręciliśmy, byliśmy już na miejscu. Ale potem, żeby nie było za fajnie, czekało nas godzinne czekanie na odprawę. Po jakże stresującej odprawie, ściąganiu butów, wszelkiej biżuterii i wyciąganiu wszelkiego rodzaju sprzętów i krótkim oczekiwaniu, wsiedliśmy na pokład samolotu. Lot odbył się bez problemów – żadnych atrakcji, typu turbulencje czy terroryści. Dzieci sobie pospały. :D Po wysiadce z samolotu i przejściu całego ogromnie dużego lotniska – Balice to pikuś – i przeczekaniu paru minut na stacji na pociąg, dojechaliśmy do celu – Welcome in Leuven!

Deszcz. Mokro. Zimno. Pochmurno - czyli Belgia wita pogodą Polaków! Olewając deszcz, tak jak i on olewał nas, wsiedliśmy do taksówek i przejechaliśmy do naszego ostatecznego celu – City Flats. Dostaliśmy klucze do naszych wypasionych pokoi i wyruszyliśmy na początkowe obadanie okolicy -> Carrefour nie jest najtańszym sklepem, a jak wiadomo trzeba minimalizować koszty. Potem napadliśmy na... KEBABA! Międzynarodowe danie – nie wiesz co jeść? – Idź na kebaba!

Wróciliśmy do ośrodka ok. godziny 21 – totalnie padnięci po całym dniu. Nogi bolały, mózg przechodził powoli na tryb hibernacji, więc była to idealna pora, by w końcu zażyć leczniczych właściwości kąpieli i snu. I tak oto zakończył się pierwszy z długich dni belgijskich.

Na kolejne relacje zapraszamy w ciągu najbliższych dni.


Pozdrowienia z Belgii,

mws

Poprawiony: poniedziałek, 14 marca 2011 16:10
 
Tutaj jesteś:

Kontakt

Zespół Szkół
Gastronomiczno-Hotelarskich

Dyrektor: Tomasz Respondek
Wicedyrektor: Wiesława Paduch

ul. Karola Miarki 17
42-600 Tarnowskie Góry

tel/fax. (032) 285 38 61
e-mail: zsghtg@poczta.onet.pl

NIP: 645-12-20-451
REGON:

mapa - google maps

FILM PROMOCYJNY

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości