A A A

Ostatni weekend pobytu stażystów w Hiszpanii upłynął bardzo aktywnie. W sobotę 3.XII udaliśmy się na wycieczkę do Parku Narodowego Sierra de Espadán, w prowincji Castellón. Znajduje się tam bardzo atrakcyjna turystycznie jaskinia św. Józefa. Płynie w niej rzeka, uznawana za najdłuższą podziemną żeglowną rzekę w Europie. Zwiedzanie formacji stalaktytowo-stalagmitowych w jaskini zajęło około 45 minut i obejmowało przepłynięcie 1400 metrów łódką oraz przejście 255 metrów na piechotę.

Drugim miejscem do którego pojechaliśmy było niewielkie miasteczko Peñiscola, położone nad brzegiem Morza Śródziemnego na wybrzeżu Costa de Azahar. Oprócz wspaniałych plaż podziw budzi starodawna część miasteczka, czyli zamek templariuszy  Castell del Papa Luna. 

Niedzielę 4.XII stażyści poświęcili na zakup ostatnich pamiątek oraz pożegnanie wspaniałej Walencji. Niektórzy po raz ostatni również wybrali się na plażę Malvarrosa, aby podziwiać zachód słońca.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Klauzula informacyjna RODO. Dowiedz się więcej