A A A

W niedzielny poranek 20 listopada wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy do górskiego miasteczka Bocairent, odległego od Walencji o ok. 100km. Oprócz przepięknych uliczek i dobrych lokalnych wyrobów, miasto zadziwiło nas jeszcze jedną rzeczą… W górach otaczających Bocairent, jego mieszkańcy wiele wieków temu wykuli jaskinie, w których magazynowali zboża, jedzenie, a także ukrywali się przed najeźdźcami. Mieliśmy okazję wejść właśnie do tych jaskiń i zobaczyć, jak naprawdę wyglądało życie ludzi żyjących w epoce średniowiecza.

Popołudniem wybraliśmy się do Pou Clar, które jest idealnym miejscem do odpoczynku i podziwiania tego, co stworzyła natura. Jest to rzeka przepływająca przez malowniczą dolinę wykutą w skałach, gdzie można usiąść, zrelaksować się i zebrać myśli. Po udanym wypadzie w góry wróciliśmy do Walencji i zakończyliśmy naszą wycieczkę. Wszyscy zgodnym chórem stwierdzili, że był to niezwykły i niezapomniany dzień.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Klauzula informacyjna RODO. Dowiedz się więcej