A A A

22 listopada 2021 r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w warsztatach kulinarnych.  Pod czujnym okiem profesjonalistów młodzież wykonała smaczne potrawy. Grupa pod kierunkiem Grzegorza Bienia przygotowała potrawy kuchni orientalnej: żeberka glazurowane z makaronem chow-mein, dorsza z warzywami w sosie curry i ryż smażony z jajkiem podany z kurczakiem na chrupko.  Mateusz Güncel wraz ze swoją grupą od podstaw przyrządzili gruzińskie chinkali, tradycyjne wołowe burgery oraz oryginalną pizzę.

Dziękujemy w imieniu uczestników oraz organizatorów warsztatom szkolnym za zakup surowców niezbędnych podczas zajęć.  Naszym absolwentom Grzegorzowi i Mateuszowi jesteśmy wdzięczni  za poświęcony czas oraz cenne rady kulinarne dane uczniom. Młodzieży natomiast dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę. Serdeczne podziękowania kierujemy również pod adresem pani profesor Haliny Stepowany i Teresy Gacki, które zaszczyciły nas swoją obecnością.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Klauzula informacyjna RODO. Dowiedz się więcej