A A A

 Serdecznie zapraszamy uczniów szkół średnich do udziału w Wojewódzkim Konkursie na Najciekawszą Prezentację Multimedialną „Podróże po Portugalii” organizowanym pod patronatem Wydziału Humanistycznego (Kierunek Filologia Romańska) Uniwersytetu Śląskiego we współpracy z Zespołem Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach oraz Akademią Rainbow.

Prace konkursowe w postaci prezentacji multimedialnej (20-25 slajdów) przedstawiającej dany region lub miasto w Portugalii należy zgłaszać do dnia 08 lutego 2020 na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W konkursie przewidziano nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów Konkursu.

Kryteria pracy konkursowej:

  • Praca konkursowa powinna zostać wykonana w formie prezentacji multimedialnej (20-25 slajdów), zapisana w formacie ppt lub pptx
  • Praca powinna zawierać treści zgodne z założonym tematem
  • Treść powinna zostać zilustrowana odpowiednimi zdjęciami, rysunkami lub wykresami (w zależności od inwencji twórczej autora)
  • Praca powinna być wykonana przez jednego autora oraz podpisana na slajdzie tytułowym wraz z podaniem nazwy szkoły, którą autor reprezentuje
  • Na końcu prezentacji powinna zostać zamieszczona bibliografia (spis materiałów wykorzystanych przy tworzeniu prezentacji, łącznie ze stronami www oraz ze wskazaniem źródeł (autorów) fotografii, rysunków lub wykresów a także cytowanych tekstów)

Kryteria oceniania:

  • Wartość merytoryczna, znajomość regionu lub miasta w Portugalii
  • Estetytka, kreatywność oraz innowacyjność wykonania
  • Przejrzysty i uporządkowany układ prezentacji
  • Poprawność językowa (stylistyka, ortografia, itp.)

 

Zwycięzcy Konkursu będą prezentowali swoje prace podczas Dni Portugalii, które odbędą się w marcu 2020 na Wydziale Humanistycznym w Sosnowcu.

W razie pytań proszę kierować się do Pani Sylwii Klos.

1. Regulamin konkursu (do pobrania)

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Klauzula informacyjna RODO. Dowiedz się więcej