A A A

STĄD MÓJ RÓD- ŚLĄZAKÓW DROGA DO WOLNOŚCI – pod takim hasłem 7 listopada  2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy wybuchu Powstań Śląskich. Zaproszeni goście między innymi  z: Kuratorium Oświaty  w Katowicach, organu prowadzącego, władz lokalnych, pracodawcy- partnerzy szkoły, dyrektorzy: szkół, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Wolnych Cech Rzemiosł Różnych  i Przedsiębiorców w Tarnowskich Górach, pracownicy ZSG-H oraz uczniowie wybranych klas wysłuchali montażu słowno- muzycznego ilustrującego  długą i krwawą drogę Ślązaków  ku  upragnionej wolności. Po części literacko- historycznej, wszyscy uczestnicy wysłuchali prelekcji  przygotowanej przez  uczniów klasy gastronomicznej pod tytułem : „Jak kaczka z jabłkami, a kasza z grzybami, tak gościnność i humor między Ślązakami”. Na zakończenie obchodów setnej rocznicy wybuchu Powstań Śląskich, goście zostali podjęci  śląskim obiadem.  Uroczystość przygotowali uczniowie następujących klas: :  I TT- Wiktoria Jędrzejewska, Agnieszka Panek, I TG s- Paulina Bronder, I TH s- Julia Sprycha , Natalia Ślimok , Weronika Koralewicz,  II TG -Julia Woźniakowska, Hanna Szymańska, Maciej Przybylok, Kamil Broncol,  IVTG „a”-Magdalena Ficek, laura Masoń, Paulina Jeziorska, Julia Kalemba, Magdalena Pietrzyk, Weronika Dolibóg, Wiktoria Kujawa, Jakub Bednarz, Patryk Sobel, Jerzy Wroński, Aleksander Dragon, IV TG „b” -Elwira Filipczak, Paulina Plaza, Wiktoria Skowronek, Natalia Żuławińska, Przemysław Kłaczek,  oraz  wybrani uczniowie z klas : II TG,III TG „b”, IV TG „a”, IVTH. Nad całością uroczystości piecze sprawowały następujące panie: część słowno- muzyczna- Beata Woźna, część gastronomiczna- Bożena Matysek, Jadwiga Janik, Katarzyna Jendrysek.  Następnego dnia część artystyczna została powtórzona dla  klas, które nie uczestniczyły w w/w terminie.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Klauzula informacyjna RODO. Dowiedz się więcej