A A A

17 października w Starostwie Powiatowym spotkali się uczniowie reprezentujący wszystkie szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Powiat Tarnogórski  wraz z opiekunami, aby opracować wspólnie plan działalności na nowy rok szkolny. W ten sposób zainaugurowała swoją pracę Powiatowa Reprezentacja Młodzieży 2019/2020.

W spotkaniu uczestniczyły uczennice naszej szkoły Paulina Kurek , która bardzo ciekawie opowiedziała o pracy w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Śląskiego gdzie pełniła funkcję Radnej w roku szkolnym 2018/2019 Jesteśmy dumni, iż uczennica naszej szkoły mogła być przedstawicielem i głosem młodych ludzi w Sejmiku Śląskim. Może będzie to motywacją do działania dla innych uczniów. Również uczennica naszej szkoły Laura Schmidt recytacją zaprezentowała głęboką modlitwę za rodziny Św. Jana Pawła II uświetniając wspólne spotkanie przypominając wszystkim o 40 rocznicy I Pielgrzymki Wielkiego Polaka do Polski.

Spotkanie inauguracyjne Powiatowej Reprezentacji Młodzieży urozmaiciły występy artystyczne uczniów. Wzorem lat ubiegłych, PRM zamierza zorganizować spotkania z kulturą, warsztaty plastyczne, świąteczne spotkania opłatkowe, warsztaty kulinarne , które odbędą się już po raz kolejny w naszej szkole, konkurs matematyczny “Mała matura”, wyjazd integracyjno-kulturoznawczy. Wśród nowych propozycji na ten rok szkolny pojawiły się m.in.: wernisaż i wspólne czytanie dzieł Olgi Tokarczuk, tegorocznej Noblistki Literackiej oraz Festiwal piosenek o miłości (Walentynki 2020 r.). Życzę dobrego roku dla wszystkich zaangażowanych w pracę Powiatowej Reprezentacji Młodzieży.         

 

                                                                                                 Opiekun PRM   mgr Katarzyna Gąsewicz Kluba

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Klauzula informacyjna RODO. Dowiedz się więcej