A A A

22 października odbył się kolejny Dzień Papieski. W naszej szkole to już tradycja. Cieszymy się ze spotkania z Janem Pawłem II  i wspólnoty, jaką jesteśmy My sami jako szkoła. Zawsze jest to wielkie przeżycie, powrót wspomnień dla tych, którzy pamiętają osobę Wielkiego Papieża. Uczestnicząc i przygotowując z młodzieżą Uroczystość odnosi się wrażenie, iż Papież  cały czas trawa przy Młodzieży , którą bardzo ukochał. Wiele razy  rok śmierci Jana Pawła II to rok narodzin tych młodych , którzy przygotowują Dzień Papieski. Towarzyszą temu emocje i wielkie wzruszenie.

Rok 2019 to 40 rocznica I Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Ta wizyta odmieniła oblicze polskiej ziemi . "Drodzy rodacy ! Ucałowałem ziemię polską, z której wyrosłem, ziemię z której wezwał mnie Bóg niezbadanym wyrokiem swej opatrzności na Stolicę Piotrową w Rzymie, ziemię do której przybywam jako pielgrzym" mówił Jan Paweł II po przylocie na lotnisko Okęcie w Warszawie.  Podczas pielgrzymki Papież wypowiedział historyczne słowa " Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!"

Na zakończenie wszyscy zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń Papieża "Barkę" trzymając się za ręce.

 

Akademię przygotowała młodzież z klasy I TGP pod kierunkiem katechety Katarzyny Gąsewicz-Kluba.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Klauzula informacyjna RODO. Dowiedz się więcej