A A A

W dniu 7 grudnia uczniowie naszej szkoły Natalia Busek, Agnieszka Klimza, Agata Stumpf, Dawid Zaręba wraz z opiekunem PRM naszej szkoły Katarzyną Kluba uczestniczyli w wycieczce Powiatowej Reprezentacji Młodzieży do Katowic. Wraz z uczniami i opiekunami PRM innych szkół Powiatu Tarnogórskiego mogliśmy zwiedzić Muzeum Śląskie. Na stronie Internetowej Muzeum Śląskiego możemy przeczytać, iż muzeum usytuowane jest  na terenie związanym z górnictwem. Byłą kopalnię węgla kamiennego zamieniono w kopalnię kultury, udostępniając różnorodne kolekcje i zbiory na głębokości 14 metrów pod powierzchnią terenu. Otwarta została Galeria sztuki polskiej, sakralnej, plastyki nieprofesjonalnej. Bardzo wielkim zainteresowaniem cieszy się wystawa " Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów". Pod ziemią znajduję się kącik edukacyjny dla dzieci, audytorium na 320 miejsc, biblioteka z czytelnią. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Po zwiedzeniu muzeum udaliśmy się do dzielnicy Katowic do Nikiszowca braliśmy udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym mogliśmy zwiedzić zabytkową kolonię robotniczą Nikiszowiec korzystając z audioprzewodnika. W Kościele pw.  św. Anny w Nikiszowcu można przeczytać całą historię Osiedla i budowy kościoła.

           

                                                                                                                                              Katarzyna Kluba

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Klauzula informacyjna RODO. Dowiedz się więcej