A A A

29 listopada 2018 roku odbyło się w naszej szkole trzecie spotkanie z cyklu „Kuchnia łączy pokolenia”. W warsztatach kulinarnych brali jak zawsze udział słuchacze Akademii III Wieku oraz chętni uczniowie ZSGH. Tematem listopadowych warsztatów były potrawy kuchni Kresów Wschodnich. Uczestnicy podzieleni na grupy mieszane seniorzy – młodzież sporządzili cztery potrawy. Były to: pierożki z suszonymi śliwkami – przystawka, barszcz ukraiński i gołąbki z ziemniaków jako danie główne, a na deser makowiec – bez mąki! Receptury na wszystkie dania były autorstwa Pani Danuty Ligejki rodowitej lwowianki, która czuwała też nad właściwym wykonaniem potraw.

Przed rozpoczęciem gotowania Pan Paweł Janicki przedstawił rys historyczny Kresów, czyli jak kształtowały się losy tych terenów na przestrzeni wieków kładąc duży nacisk na to, aby młodzież nasza zapamiętała polski rodowód tych ziem. Gościem honorowym spotkania była Pani Janina Marzec rodowita lwowianka, która podzieliła się z uczestnikami swoimi wspomnieniami z tamtych lat. Należy oczywiście wspomnieć, że Pani Marzec była dyrektorem ZSGH i pełniła swoją funkcję przez prawie 20 lat!

Współpraca międzypokoleniowa byłą bardzo sprawna i owocna i za niedługo na stole biesiadnym pojawiły się pyszne potrawy. Przepisy znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Organizatorki i prowadzące warsztaty dziękują Radzie Rodziców za sfinansowanie w/w imprezy a wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę.

Jolanta Mazur - Pogoda

Elżbieta Zawartka

Agnieszka Smura

Bożena Matysek

 

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Klauzula informacyjna RODO. Dowiedz się więcej