A A A

Edukacja to nie tylko nauka przedmiotów podczas lekcji w szkole. Wie o tym klasa 2 TT, która chętnie brała udział w zajęciach wykraczających poza standardowy program nauczania. W ostatnim półroczu uczniowie tej klasy aktywnie angażowali się w wolontariat, uczestniczyli w wycieczce klasowej oraz w ciekawych wykładach, prezentacjach i spotkaniach.

Jedną z atrakcji, która spotkała się ze szczególnym zainteresowaniem uczniów, było zorganizowanie wykładu na temat: „Mądra dieta”, który przeprowadziła studentka III roku dietetyki Uniwersytetu  Śląskiego. Tematyka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu  życia jest obecnie w modzie. Jest to temat, który cieszy się wielką popularnością w mediach, wokół którego narosło również wiele mitów. Co sezon słyszy się o nowych sposobach skutecznego odchudzania, jednak wiele z nich zwykle nie przynosi pożądanych efektów, a nierzadko szkodzi naszemu zdrowi. Pani Joanna w przystępny i oparty na naukowej wiedzy sposób przybliżyła uczniom podstawowe zasady dietetyki oraz przekonywała do rozsądnego podejścia w temacie żywienia człowieka.

Inną z form urozmaicenia zajęć szkolnych była wycieczka przedmiotowa do Torunia i Trójmiasta, która odbyła się w dniach 22-25 kwietnia. Szczególne wrażenie wywarło na uczniach Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Poprzez udział w wycieczce uczniowie nie tylko mogli, jako turyści zobaczyć najpiękniejsze miasta północnej Polski oraz ich najważniejsze muzea i zabytki, ale również w praktyce doskonalić swoje umiejętności pilotażu i przewodnictwa.

Cenne lekcje wychowawcze stanowi wolontariat oraz akcje charytatywne. Dlatego z okazji Dnia Dziecka dwie uczennice klasy 2 TT – Natalia Pytel i Kinga Strach wraz z wychowawcą mgr Hanną Machurą udały się do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Bytomiu – Stolarzowicach . Ze sobą zabrały przygotowane wcześniej przez całą klasę prezenty, wśród których znalazły się słodycze, zabawki czy pluszaki. Na miejscu uczennice miały okazję, aby zapoznać się z podopiecznymi domu dziecka i ich opiekunami. Dziewczynki pokazywały im swoje pokoje i miejsca, w których codziennie spędzają wolny czas. Spotkanie upłynęło na rozmowach i wspólnej zabawie. Wrażenie sprawiło szczególnie to, że wychowankowie stanowią jedną wielką rodzinę. Podczas spotkania dzieci były radosne, roześmiane i otwarte – pomimo wszelkich przeciwności losu cieszą się życiem, rozwijają i mają takie same marzenia jak my wszyscy.

Akcję uznano za bardzo udaną. Uczniowie klasy 2 TT już planują jej powtórzenie, aby choć w najmniejszym stopniu pomóc młodszym kolegom i koleżankom w potrzebie.

                                                                                                              Natalia i Kinga  18.06.2018 r.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Klauzula informacyjna RODO. Dowiedz się więcej