A A A

      Pięciu laureatów ZSG-H w,,VIII Wojewódzkim Konkursie Historycznym  „Wypędzenia, wywózki, martyrologia i zwycięstwa Polaków – 100 lecie odzyskania niepodległości Polski” i wyróżnienie w XV Międzynarodowym Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży z cyklu "Wielcy znani i nieznani" „WILLIAM TURNER –SŁOŃCE WE MGLE “  !

 

 12.06.2018 roku odbyła się w RODN "WOM" w Katowicach uroczystość wręczenia nagród w VIII Wojewódzkim Konkursie Historycznym  „Wypędzenia, wywózki, martyrologia i zwycięstwa Polaków – 100 lecie odzyskania niepodległości Polski”Konkurs był zorganizowany po raz VIII przez NCE Kubajak i  RODN "WOM" Katowice. Jego celami było:

 

  1. Rozbudzanie wśród młodzieży szkolnej zainteresowania najnowszą historią Polski i losami Polaków.
    2. Rozbudzanie postawy patriotycznej i kształtowanie świadomości narodowej.
    3. Pobudzanie do twórczego myślenia i rozwijanie uzdolnień.
    4. Rozszerzenie oraz integracja wiedzy z różnych dziedzin (historia, geografia, literatura, sztuka i in.).

 

W etapie szkolnym w Zespole Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich brało  udział 17 osób (w całym województwie w tym etapie  brało udział 680 uczniów) przygotowanych przez mgr Pawła  Janickiego. Do etapu wojewódzkiego awansowało 7 osób, odbył się on 17.05.2018 roku i wzięło w nim udział  93 uczestników z różnych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Okazało się że  pięciu naszych uczniów zostało laureatami tego konkursu zajmując odpowiednio:  Eryk Franke z klasy III TGa III miejsce w województwie,  Natalia Pytel z klasy II TT tytuł laureata  II stopnia,  Wetronika Jędrusik z klasy IV TH tytuł laureata III stopnia, Adrian Krajewski z klasy III TGb tytuł laureata III stopnia, Adrian Skwara z klasy III K otrzymał wyróżnienie.. Wręczenie nagród uświetnił wykład na temat losów Polaków i Kościoła Katolickiego na terenie Kazachstanu wygłoszony przez panią doktor Annę Kubajak a uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Kolejny sukces odniosła uczennica klasy III TT Beta Gwóźdź w XV Międzynarodowym Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży z cyklu"Wielcy znani i nieznani" „WILLIAM TURNER –SŁOŃCE WE MGLE “ organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku.

Uczniwie ZSG-H także pod kierunkiem mgr Pawła  Janickiego  przygotowali na ten konkurs 5 prac i spośród kilku tysięcy przysłanych z całego świata właśnie pracę naszej uczennicy wyróżniono kwalifikując ją do wystawy pokonkursowej, która także odbyła się 12.06.2018 w  Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Klauzula informacyjna RODO. Dowiedz się więcej