A A A

25.04.2018 roku odbyła się gala finałowa VII edycji Wojewódzkiego Konkursu ,, Ratowanie Zabytków Naszej Małej Ojczyzny”, na który napłynęło 300 prac w różnych kategoriach i technikach wykonania. Konkurs obejmował swoim zasięgiem trzy województwa: śląskie, dolnośląskie oraz opolskie i był zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Gliwicach, którego  partnerami  byli:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie

Departamentu Ochrony Zabytków w Warszawie

Narodowy Instytut Dziedzictwa w Warszawie

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach

Kuria Diecezjalna w Gliwicach

Urząd Miasta w Gliwicach

Centrum Edukacyjne im. św. Jana Pawła II w Gliwicach

Fundacja "Silesia Pro Europa"

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach

Parafia p.w. św. Jana Chrzciciela w Poniszowicach

Parafia p.w. św. Jadwigi w Gliwicach-Brzezince

Wydział Kultury i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Gliwicach

Starostwo Powiatowe w Gliwicach

Muzeum ,,Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej w Tarnowskich Górach

Stowarzyszenie „Zgoda i Przyszłość”

Wśród nagrodzonych w kategorii szkół ponadgimnazjalnych znalazło się aż sześcioro uczniów z Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich z Tarnowskich Gór, którzy przygotowali swoje prace pod kierunkiem mgr Pawła Janickiego.  Ze względu na technikę wykonania prac wyłoniono laureatów w czterech grupach. Wszechstronnością wykazali się uczniowie ZSG-H zajmując odpowiednio:

  • grupa prace plastyczne; wyróżnienie otrzymała Michalina Wajman z klasy IIITT.
  • grupa prace multimedialne: pierwsze miejsce i nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice otrzymała Weronika Jędrusik z klasy IV TH, a wyróżnienie otrzymał Rafał Bazan z klasy IV TGa.
  • grupa prace fotograficzne; Grand Prix i nagrodę Biskupa Diecezji Gliwickiej Jana Kopca otrzymała Monika Warmuszok z klasy IVTT drugie miejsce zajęła Sonia Langosz z klasy IV TT, trzecie miejsce Angelika Przybyła z klasy IV TT .

Podczas gali finałowej, która odbyła się w Centrum Edukacyjnym św. Jana Pawła II w Gliwicach  głos zabrały nauczycielki ZSO nr 12 w Gliwicach, które były koordynatorkami konkursu czyli mgr A. L. Jaksik i mgr K. Szczepkowska, dyrektorka szkoły mgr K. Blacha a także oficjalni goście min. przedstawiciel kurii biskupiej ksiądz A. Spałek, przedstawiciel władz powiatu gliwickiego pan A. Frejno, dyrektorka CE Anna Szadkowska. Uroczystość uświetniły także występy kilku zespołów i grup dzieci z ZSO nr 12 wykonujących piękne układy taneczne. Następnie wszyscy laureaci otrzymali nagrody i dyplomy wręczane przez przedstawicieli władz.

 

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Klauzula informacyjna RODO. Dowiedz się więcej