A A A

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory, zakwalifikowany do przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego, tego dawcy nie znajduje. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród ponad 29 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. Dlatego bardzo ważne jest, budowanie bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego w oparciu o społeczności lokalne. Biorąc to pod uwagę 19 stycznia w naszej szkole odbyła się akcja rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku. Inicjatorem i koordynatorem tego przedsięwzięcia była uczennica klasy IV  TGA – Daria Stasik. Wspólnie z koleżankami z klasy Weroniką Gulba oraz Wiktorią Sutor przeprowadziły akcję promocyjną, przygotowały w bibliotece szkolnej stanowiska do rejestracji oraz pomagały chętnym w wypełnianiu formularzy rejestracyjnych.

Dzięki zorganizowaniu akcji rejestracji w naszej szkole przyczyniliśmy się do zwiększenia szansy na życie Pacjentów cierpiących na nowotwory krwi. Rejestracja skierowana była do osób, które ukończyły 18. rok życia, bowiem trzeba być osobą pełnoletnią, aby móc zarejestrować się jako potencjalny Dawca komórek macierzystych krwi lub szpiku. Wszystkim, którzy się zarejestrowali, serdecznie dziękujemy.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Klauzula informacyjna RODO. Dowiedz się więcej